Muzeum dětem

Aktivity v muzeu

V místnosti stálé expozice týnecké kameniny si můžete složit rozbité talíře, nebo postavit "kachlová" kamna z kostek a ještě se dozvědět, co který motiv vyobrazený na kachly znamenal.

 

Z pohádky do pohádky

Na hradě probíhá soutěž, která určitě potěší všechny milovníky pohádek. V prvním patře věže je vystaveno 18 předmětů z různých pohádek. Úkolem, je uhodnout, ke kterým pohádkám jednotlivé předměty patří. Tato soutěž rozhodně není jen pro děti, ale i dospělí se mohou skvěle bavit při hledání správných odpovědí. Tak neváhejte a přijďte se zapojit do této zábavné a naučné hry! Malá odměna vás pak nemine.

 

Strašidýlka

V muzeu je pro malé i velké návštěvníky připravena hledačka.

Zdejší strašidla se rozhodla zlobit a odnést si některé předměty od lidí. Úkolem je strašidýlka po muzeu a věži najít a do kartičky, kterou získáte u pokladny muzea, zakreslit nebo zapsat, co si strašidla odnesla. Tato hledačka je skvělým způsobem, jak si užít zábavu v muzeu a zároveň si prohlédnou všechny výstavy. Takže neváhejte a najděte strašidýlka!

 

Venkovní hledačky

V muzeu máme pro děti připraveny různé pracovní listy s venkovní hledačkou. 

    

Netopýři

O netopýrech na Týneckém hradě se můžete dozvědět více také díky pracovním listům, které jsou k dispozici v pokladně muzea, nebo si je můžete stáhnout níže.

Na webu České společnosti pro ochranu netopýrů jsou ke stažení pracovní listy i jiných míst s výskytem netopýrů.

Listy jsou určené zejména pro děti, ale i dospělé, a můžete si s nimi zpestřit návštěvu hradu.

Pracovní list1  pracovní list2